چهارشنبه ۲۱ آذر ۹۷ - December 12, 2018

کدخبر : 17014
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴

برگزاری جشن طرح ارتقاء قرآن ویژه ی دانش آموزان در دبستان علم و دانش شهرک پردیس

در راستای اجرای برنامه های سند تحول بنیادین ، جشن طرح ارتقاء قرآن در پایه سوم دبستان علم و دانش شهرک پردیس روز چهارشنبه 16 دیماه 94 با حضور برخی از مسئولین شهرک پردیس، مدیر آموزشگاه ، آموزگاران و دانش آموزان برگزار گردید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرک پردیس جم،.در راستای اجرای برنامه‌های سند تحول بنیادین ، جشن طرح ارتقاء قرآن در پایه سوم دبستان علم و دانش شهرک پردیس روز چهارشنبه ۱۶ دیماه ۹۴ با حضور برخی از مسئولین شهرک پردیس، مدیر آموزشگاه ، آموزگاران و دانش آموزان برگزار گردید .

ابتدا تلاوت قرآن کریم ، سرود ملی و در ادامه برنامه دکلمه خوانی از طرف دانش آموزان انجام و سپس ججت الاسلام شیخی رئیس امورفرهنگی در سخنانی به اهمیت و جایگاه قرآن در زندگی دانش آموزان مطالبی بیان نمودند.

اجرای سرود و اهداء هدیه به دانش آموزان از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این مراسم بود ..
شایان ذکر است طرح ارتقا قرآن در پایه ی سوم ابتدایی در صدد است که با اصلاح و تکمیل اهداف ، محتوا و شیوه ی اجرای آموزش قرآن در پایه ی سوم ابتدایی ، تقویت توانمندی و مهارت معلمان در آموزش قرآن و بهبود فرایند اجرای برنامه ی آموزش قران در مدارس و نظارت مستمر بر آن ، زمینه ی کسب مهارت روخوانی قرآن کریم را برای دانش آموزان فراهم آورد. این طرح در کلیه کلاس‌های پایه سوم مدارس ابتدایی دولتی و غیر دولتی سراسر کشور اجرا می‌شود.
در این برنامه ، مهم ترین هدف آموزش قرآن در پایه سوم ابتدایی ، توانایی روخوانی سوره‌ها و عبارات قرآنی کتاب درسی به روخوانی کل قرآن کریم ارتقا می‌یابد. و سایر اهداف جنبی مانند آشنایی با آموزه‌ها و پیام‌های قرآنی ، قرائت زیبای برخی از سوره‌های کوتاه و ……. نیز آموزش نماز ، با اصلاحاتی ، مناسب سازی خواهد شد.
.IMG_7211IMG_7257 IMG_7263 IMG_7255 IMG_7250 IMG_7243