یکشنبه ۳۱ تیر ۹۷ - July 22, 2018

کدخبر : 25829
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸

برزیل آماده همکاری با صنعت نفت ایران است

وزیر معادن و انرژی برزیل پس از دیدار با وزیر نفت ایران اعلام کرد: بررسی فرصت‌ها و زمینه‌های همکاری بین تهران و برازیلیا می‌تواند به مشارکت و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفتی کمک کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرک پردیس جم به نقل از شانا، فرناندو کولهو فیلهو، وزیر معادن و انرژی برزیل، دیروز (دوشنبه، ۱۳ شهریورماه) پس از دیدار با بیژن زنگنه، وزیر نفت، با اشاره به قصد نمایندگان صنعت نفت برزیل برای حضور در ایران گفت: پس از بررسی تقاضا برای فناوری و دانش فنی شرکت‌های برزیلی در ایران، سپس نحوه گسترش همکاری‌ها را بررسی می‌کنیم.

وی گفت: بی گمان حضور شرکت دولتی نفت برزیل (پتروبراس) در اینجا و بررسی راه حل‌ها می‌تواند به مشارکت در آینده و سرمایه‌گذاری بیشتر کمک کند.

وزیر معادن و انرژی برزیل یادآور شد: ما می‌خواهیم ببینیم چه کمک و راه‌حلی در زمینه فناوری می‌توانیم ارائه کنیم، زیرا می‌دانیم که شرکت‌های ایرانی و دیگر شرکت‌های خارجی همچون توتال فرانسه که از شریکان راهبردی پتروبراس در سطح جهانی است، آماده سرمایه گذاری در پروژه‌های نفت و گاز ایران هستند.

فیلهو همچنین با اشاره به استقبال زنگنه از تبادل تجربه شرکت پتروبراس در زمینه حفاری در آب‌های عمیق برای توسعه حوزه نفتی دریای خزر، گفت: امروز پتروبراس در عمق‌های نزدیک هفت کیلومتر در مناطق فراساحلی برزیل برای ذخایر نفت و گاز اکتشاف می‌کند؛ بنابراین ما دانش و فناوری زیادی در این زمینه‌ها داریم و امیدواریم که بتوانیم در اینجا با هم کار کنیم.

وی گفت: با سفیر ایران در برزیل و همچنین سفیر ما در اینجا در تهران صحبت می‌کنم برای سفر گروه پتروبراس به ایران تاریخی تعیین شود تا با توجه به تجربه‌های امروز ما در برزیل، فرصت‌ها و همه زمینه‌های دیگر همکاری را بررسی کنند.

برچسب ها :