چهارشنبه ۲۱ آذر ۹۷ - December 12, 2018

کدخبر : 27535
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱

گفتگوی صمیمی‌با خانم محمد بیگی یکی از با سابقه ترین بانوان شاغل در منطقه عسلویه و ساکن شهرک پردیس جم

خانم محمدبیگی که از سال ۱۳۸۸ در شهرک ساکن می‌باشند بعنوان یک بانو نظر خود را در مورد پویایی بانوان شهر ک اینگونه بیان می دارند

خانم محمدبیگی سال ۱۳۵۰ در تهران به دنیا آمده و پس از گذراندن تحصیلات تا مقطع دیپلم، در سال ۱۳۶۹ به عنوان منشی در NPC مشغول به کار شده و ضمن تحصیل حین اشتغال، موفق به اخذ لیسانس حسابداری از دانشگاه پیام نور تهران و سپس فوق لیسانس از دانشگاه بین المللی خرمشهر گردیدند.

ایشان که تا سال ۱۳۸۳ به عنوان منشی و سپس رئیس دفتر فعالیت  داشته اند پس از اخذ مدرک حسابداری به عنوان حسابرس ارشد  NPC برگزیده و تا سال ۱۳۸۸ به این حرفه مشغول بودند.

در سال ۱۳۸۸ به علت اشتغال همسر در منطقه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) تصمیم به انتقال گرفته و به عنوان  سندرس در پتروشیمی‌مبین مشغول به فعالیت شدند و اکنون نیز به عنوان رئیس خزانه پتروشیمی‌مبین فعالیت دارند.

ایشان در  سال ۱۳۷۳ ازدواج  نموده و حاصل این ازدواج  ۲ فرزند پسر به نام عماد و آرین می‌باشد.

 خانم محمدبیگی که از سال ۱۳۸۸ در شهرک ساکن می‌باشند بعنوان یک بانو نظر خود را در مورد پویایی بانوان شهر ک اینگونه بیان می‌دارند که با برگزاری جشن‌های سنتی غرفه‌های بومی‌محلی صنایع دستی و همسطح کردن امکانات پزشکی آموزشی و ورزشی شهرک با شهرک‌های همجوار و برگزاری همایش‌های دسته جمعی و گسترش فضای سبز شهرک  را انگیزه ای جهت ترغیب و پویایی بانوان دانستند.

ایشان ضمن سخت شمردن اشتغال بانوان این موضوع را اینگونه بیان نمودند که داشتن هدف و حضور مستمر در کنار خانواده و آرامشی که این حضور به انسان القا می‌کند سختی این موضوع را کم می‌نماید و همچنین رفت و آمد مکرر بین محل سکونت و کم و زیاد شدن ارتفاع از دریا و آلودگی منطقه را از سختی‌های این شغل برشمردند.

در ادامه نظر ایشان درباره تأثیر اشتغال یک خانم بر تربیت فرزند چنین است که اشتغال  پدر و مادر و نبودن در کنار فرزند حدود ۱۰ ساعت در طول روز قطعا  بدون تأثیر در تربیت فرزند نبوده اما با پشتکار و برنامه ریزی می‌توان این خلا را  زمانی که در کنار فرزند هستیم  با برنامه‌های مفید پر کرد

  دیدگاه ایشان درباره افزایش انگیزه کاری مخصوصا در بانوان و افزایش بهره وری: عوامل متعددی چون آرامش کاری و ذهنی، همکاران صمیمی‌در محیط کار و حمایت  مدیر مربوطه و همچنین عوامل بیرونی از جمله خانواده و امور مالی و پایین آوردن توقعات باعث افزایش بهره وری پرسنل در سازمان می‌شود

 نظر ایشان درباره ویژگی‌هایی  که به عنوان حسابدار و رییس خزانه  انتخاب شده اند این بود که  نظم و دقت در کار و جلب اعتماد مسئولین و همچنین  مرتبط بودن رشته تحصیلی باعث انتخاب ایشان در این پست بوده است.

 در پاسخ به اینکه چگونه با شرایط کار در محیطی که اکثرا مرد هستند کنار آمده ایشان بیان نمودند  طوری رفتار کردم که همکاران احساس خانم بودن با من نمی‌کنند و گاهی به شوخی مرا آقای بیگی صدا می‌کنند، حفظ حالت زنانه در چنین محیطی سخت است اما باید خود را به محیط تطبیق دهیم.

 نظر ایشان درباره پستهای  مهم برای بانوان اینگونه بود: خانم‌ها نشان داده اند که در جربزه کار کردن را دارند و نسبت به آقایان منظم تر نیز هستند و می‌توانند پست‌های مهم را نیز بدست بگیرند، اما به دلیل باز نبودن راه برای بانوان و کمتر اهمیت دادن به آنها در سال‌های نه چندان دور بانوان نتوانستند به پست‌های کلیدی  راه پیدا کنند.

برچسب ها :

یک دیدگاه

دیدگاهها بسته شده.

  • خانم محمدبیگی نه تنها یک کارمند نمونه بلکه یک همسایه ی بی نظیر هستند که زندگی در جوار خانواده ی ایشان برای ما  آرامش و امنیت را به ارمغان آورده… از دل برای ایشان و خانواده ی محترمشان،شادکامی و بهروزی و موفقیت های روز افزون را آرزومندم…