چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ - June 26, 2019

کدخبر : 28541
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۸:۴۱

ارائه خدمات نورو تراپی در شهرک پردیس جم

خدمات نوروتراپی امور فرهنگی وآموزشی در شهرک پردیس به صورت همه روزه در حال انجام میباشد ساکنین محترم جهت دریافت نوبت وثبت نام با شماره تلفن ۳۷۶۴۵۹۷۰ تماس حاصل فرمایند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرک پردیس جم، خدمات نوروتراپی واحد مشاوره و مطالعات اجتماعی امور فرهنگی وآموزشی شهرک پردیس به صورت همه روزه در حال انجام میباشد ساکنین محترم جهت دریافت نوبت وثبت نام با شماره تلفن ۳۷۶۴۵۹۷۰ تماس حاصل فرمایند.

نوروفیدبک، تراپی و نوروتراپی

در مغز تمام ما انسان‌ها، هزاران فرآیند و فعالیت خودکار و غیر ارادی در حال اتفاق افتادن استفرآیند‌های ناهشیار بیشماری که کاملا از حوزه‌های آگاهی و اختیار ما به دور هستند که هیچ یک از ما انسان‌ها در شرایط طبیعی نمی‌توانیم در مورد نحوه ی عملکرد هر یک از واکنش‌های فیزیولوژیک غیر ارادی و امواج مغزی موجود در مغزمان اطلاعات دقیق و روشنی داشته باشیم.

نوروفیدبک برای مغز انسان

مانند یک آینه عمل می‌کند.نوروفیدبک با استفاده از ابزار‌های الکترونیک پیشرفته و کامپیوتر به ما کمک میکند تا از آنچه در مغز ما در حال رخ دادن است آگاه شویم. نوروفیدبک به ما یاد می‌دهد امواج مغزی خود را در بهترین حالت تنظیم کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

این روش درمانی با سایر روش‌های درمانی حاضر کاملا متفاوت است. فرد در طی جلسات درمان یاد می‌گیرد که چگونه با اصلاح امواج مغزی خود بر مشکلش غلبه کند و بدون مصرف دارو زندگی سالمی‌داشته باشد.

دستگاه نوروفیدبک چگونه عمل می‌کند؟

دستگاه نوروفیدبک امواج مغز را به کامپیوتر می‌برد و آن را تجزیه و تحلیل می‌کند. ما از روی مانیتور کامپیوتر می‌توانیم امواج مغزی را ببینیم. نوروتراپ، روان شناس یا روان درمانگر دستگاه را طوری برنامه ریزی می‌کند که ما بتوانیم امواج مفید مغزمان را برای حرکت دادن تصاویر روی صفحه ی مانیتور به کار گیریم. به عنوان مثال شما یک شکل شبیه سازی شده امواج مغزی را به شکل یک بازی می‌بینید. دستگاه پس از پردازش الگو‌های امواج مغزی شما، در صورتیکه الگو‌ها مناسب باشند شما در بازی به جلو خواهید رفت و در غیر این صورت شکست می‌خورید، به این ترتیب یاد می‌گیرید که مثلا در شرایط اضطراب زا چگونه آرامش را جایگزین اضطراب کنید.

آیا این روش علمی‌است؟

این روش درمانی یکی از روش‌های درمانی ثابت شده در مجامع معتبر علمی‌دنیا می‌باشد. روش نوروفیدبک توسط اداره ی غذا و داروی آمریکا (معتبرترین سازمان جهان پزشکی) جهت درمان اضطراب، استرس، افسردگی، بیش فعالی، کم توجهی، سردرد (میگرن)، درد‌های مزمن، اختلالات خواب، سوء مصرف مواد، وسواس، صرع (تشنج) و بازتوانی سکته مغزی مورد تایید قرار گرفته است.

عوارض جانبی این روش چیست؟

تنها روش روان درمانی بدون عوارض جانبی

نوروفیدبک عوارض جانبی دارو درمانی را ندارد و فعالیت‌های کل مغز را کنترل می‌کند و اثرات درمانی پایدارتری نیز دارد.

اختلالات و مشکلات قابل درمان با نوروفیدبک:

اضطراب

نقص در توجه و پیش فعالی

اوتیسم

افسردگی

میگرن

تشنج

اختلالات خواب

کابوس

ترس‌های شبانه

و …

 

 

 

برچسب ها :