چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ - June 26, 2019

کدخبر : 31118
پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰

صادرات حوله‌های نانویی ایرانی به عراق و کانادا

یک شرکت دانش بنیان تولید کننده حوله های نانوی ایرانی موفق به صادرات این محصول به عراق و کانادا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن اصلاحی مشاور مدیر عامل شرکت تولید کننده حوله‌های نانو گفت: ما توانستیم علاوه بر تولید حوله‌های ساده، حوله‌هایی با فناوری نانوی آنتی باکتریال تولید کنیم.

وی با بیان اینکه این حوله‌ها در نانوذرات نقره آغشته می‌شوند، بیان کرد: این حوله‌ها علاوه بر ضد میکروب بودن، دارای خاصیت ضد قارچ بوده و هیچ حساسیتی در گروه‌های سنی مختلف ایجاد نمی‌کنند.

به گفته وی، طبق بررسی‌هایی که شده بعد از ۱۰۰ مرتبه شستشو خواص آنتی‌باکتریالی در این حوله‌ها باقی می‌ماند و تاکنون به کشورهای عراق و کانادا صادر شده است.

اصلاحی اظهار داشت: حوله‌های آنتی‌باکتریال تولید شده توسط این شرکت قابلیت از بین بردن باکتری‌هایی از جمله E.Coli (اشریشیا کولای Escherichia coli که معمولا با نام مخفف ای کولای E coli) نامبرده می‌شود و استافیلوکوک اورئوس Staphylococcus aureus) را دارند.

وی خاطر نشان کرد: این محصول فعالیت آنتی‌باکتریال معنی‌داری طبق آزمون استاندارد ملی ایران به شماره ۱۱۰۷۰ از خود نشان داده است.

مدیر واحدهای کارخانه تولید حوله‌های نانویی گفت: این حوله‌های آنتی‌باکتریال صد در صد از الیاف پنبه است و نسبت به حوله‌های معمولی آب بیشتری را به خود جذب می‌کنند.

به گزارش مهر، این کارخانه در مشهد یکی از تولید کننده‌های حوله آنتی باکتریال است که توانسته تاییدیه نانو مقیاس را از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دریافت کند.

این نشست خبری در حاشیه بازدید خبرنگاران از کارخانه تولید حوله نانو برگزار شد.

برچسب ها :