دوشنبه ۲ مهر ۹۷ - September 24, 2018

کدخبر : 2002
دوشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۵

حراست

آخرین برورز رسانی ۹۶/۰۱/۰۵


بیایید شور و شادی چهارشنبه سوری را با یک عمر غم و افسوس عوض نکنیم!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرک پردیس جم، عبدالکریم شهابی، رئیس  حراست شهرک پردیس در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرک پردیس در مورد چهارشنبه آخر سال عنوان داشتند ؛

با توجه به اینکه هرساله مراسمی‌درشب چهارشنبه آخرسال تحت عنوان چهارشنبه سوری توسط مردم ایران اجراء می‌شود که متاسفانه در سال‌های اخیر با توجه به انحراف در شکل برگزاری آن ، بعضاً حوادث ناگواری را در پی داشته است علیهذا از خانواده‌ها و والدین محترم ساکن شهرک تقاضا داریم جهت پیشگیری از رفتارهای پرخطر ، آتش بازی و انفجار ناشی از مصرف مواد محترقه غیرمجاز و وارد شدن خسارت جانی و مالی نسبت به اطلاع رسانی و آگاه سازی فرزندان خود بویژه کودکان ، جوانان و نوجوانان جهت پرهیز از رفتارهای پرخطر و غیر اصولی ، حراست را در اجرای نظم و امنیت یاری رسانند.

ایشان از افزایش گشت زنی‌ها و اقدامات حراستی و حفاظتی این واحد در ایام نوروز برای حفاظت و حراست از منازل ساکنین محترم خبر داد. علیهذا جهت همکاری در تأمین امنیت شهرک ، ساکنین همواره هشدارهای ذیل که در آخر صفحه درج گردیده است را مدنظر و نسبت به رعایت آنها همت جدی نمایند .

نحوه پیشگیری از حوادث ناشی از چهارشنبه سوری

 • هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه سوری می‌تواند زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد.
 • خانواده‌ها در پیشگیری از حوادث نقش مهمی‌را ایفاء می‌کنند.
 • ممکن است موضوع ایمنی و پیشگیری از حوادث مربوط به چهارشنبه سوری، در بدو امر برای گروه سنی نوجوانان زیاد جالب نباشد، چرا که آنها مجبورند مقداری محدودیت در ترقه بازی، فشفشه بازی و آتشبازی خود متحمل شوند ولی میتوان با نشان دادن این موضوع که این امر با زندگی آنها مرتبط است، آموزش در این زمینه را برای آنها جالبتر کرد. حادثه برای هرکسی اتفاق میافتد. در برخی حوادث افرادی کشته شده یا به شدت آسیب می‌بینند. اما از بروز اغلب حوادث از جمله حوادث چهارشنبه سوری میتوان جلوگیری کرد.
 • باید کودکان و نوجوانان را تشویق کرد که از حوادث درک خوبی داشته باشند. باید به آنها آموزش داد که آنها در مقابل مواد محترقه و منفجره و آتشبازی آسیب پذیر هستند. آموزش آسیب پذیری در مقابل خطرات مذکور، از اهمیت خاصی برخوردار است.
 • از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی به خصوص در منزل،زیر زمین،محل کار و … جداً جلوگیری کنید.
 • از حمل مواد محترقه و آتش گیر و انفجاری حتی به مقادیر بسیار کم، در جیب لباس و کیف جداًً خودداری کنید.
 • از ریختن مواد سریع الاشتعال مانند نفت، بنزین و غیره بر روی مواد آتش گیر جداً خودداری شود.
 • از قرار دادن ظروف تحت فشار از جمله کپسول، اسپری، حشره کش‌ها و غیره بر روی آتش خودداری شود.
 • مراقب رفتارهای خطرناک و ناهنجار بوده و در صورت لزوم مراتب را به واحدهای گشتی نیروی حراست یا شماره تلفن‌های ۱۱۰* ،۳۷۶۴۵۹۶۵ و ۰۹۱۷۵۲۹۶۷۰۹ اطلاع دهید.
 • از سوزاندن وسایلی چون کپسول گاز، لاستیک و آمپول و استفاده از مواد آتشزا نظیر بنزین، الکل، کاربیت و مانند آن جداً خودداری نمایید.
 • از برپایی آتش در معابر باریک و در نزدیکی پستهای برق یا ایستگاههای تقلیل فشار گاز و پارکینگهای عمومی‌پرهیز کنید.
 • از برپایی آتشهای حجیم و غیرقابل مهار خودداری کنید .
 • استفاده از مواد آتش بازی هرگز به طور کامل ایمن نیست، حتی در صورتی که مراقبت کامل صورت گیرد. حوادث نه تنها ممکن است برای کسانی که از آن استفاده می‌کنند به وجود آید، بلکه برای کسانی که این مواد را درست می‌کنند نیز ممکن است اتفاق بیفتد. پس از مکان‌هایی که از مواد محترقه در آن استفاده می‌شود دوری کنید. شما می‌توانید از عینک‌های محافظ یا حداقل عینک‌های طبی خود استفاده کنید.
 • در صورت بروز هرگونه حریق و یا حادثه ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۱۵* مرکز بهداری و فوریتهای پزشکی شهرک و ۱۲۵* ،۳۷۶۴۵۹۶۶ ، ۳۷۶۴۶۰۲۰ و۹۱۷۵۲۹۶۷۰۳ ستاد آتش نشانی شهرک تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهید.

هشدارهای حفاظتی و الزامات حراستی ساکنین :

 1. به هنگام ترک منزل ، خصوصاً مسافرت موارد و مسائل زیر را رعایت نمائید .

الف . از نگهداری اشیاء و جواهرات گران قیمت و دسترسی آسان به آنها در منزل خودداری نمائید.

ب . قرار دادن اقلامی‌مانند دوچرخه و …….  در انباری منزل .

ج . اطمینان از بسته و قفل بودن پنجره‌ها و درب منزل .

د . قفل نمودن حفاظ‌ها و درب آکاردئونی .

ر . حتی الامکان کلید درب منزل جهت سرکشی به علت جلوگیری از حوادث احتمالی (آتشسوزی و ………….) تحویل شخصی ساکن و مورد اعتماد ، گردد .

ر-۱ . در صورت عدم اسکان شخص مذکور حتماً با واحد حراست مکاتبه و تأئیدیه اخذ گردد .

ز . از افشای زمان مسافرت خود به افراد غیر قابل اعتماد خودداری نمائید .

***ک . قبل از عزیمت به سفر ، ضمن مراجعه به دفتر حراست یا افسر نگهبانی ( خروجی شهرک ) نسبت به تکمیل فرم مربوطه جهت مراقبت بیشتر از منزل ، اقدام نمائید .***

 1. در صورت مشاهده و احساس هرگونه موارد مشکوک در اسرع وقت و به محض وقوع با هر یک از شماره‌های واحد حراست تماس حاصل نمائید .
 2. در صورت هرگونه ایجاد مزاحمت برای شما ، به صورت حضوری ، مکاتبه ای و تلفنی به صورت آنی به واحد حراست اطلاع دهید .
 3. در صورت مراجعه نفرات تأسیسات به منظور کار تأسیساتی ، درصورت داشتن لباس فرم و کارت تردد پرسنلی با آنان همکاری نمائید و در غیر این صورت ضمن جلوگیری از ورود به منزل سریعاً با واحد حراست تماس برقرار نمائید .
 4. به جهت تمایز نفرات ساکن از غیر ساکنین و همکاری با واحد حراست در زمینه مسائل امنیتی و کنترلی ، ضمن مراجعه به واحد صدور کارت حراست ، درخواست کارت تردد خودرویی نمائید .
 5. در مکانهای شلوغ و تاریک مثل پارک‌ها مواظب نزدیک شدن افراد غریبه به فرزند خود باشید .
 6. بانوان محترم حتی الامکان جهت پیاده روی خصوصاً در زمان تاریکی هوا ، از قسمتهای حاشیه ای و تاریک شهرک استفاده ننمایند .
 7. در صورت بکارگیری پرستار و … حتماً واحد حراست را مطلع فرمائید تا راهنمایی‌های لازم ارائه گردد .
 8. از نگهداری حیوانات و پرندگان در منزل به جهت ایجاد مزاحمت برای همسایگان خودداری نمائید.
 9. از رها کردن وسایل و اسباب بازی در حیاط منزل و کوچه‌ها خودداری نمائید .
 10. اقلامی‌مانند دوچرخه را به پایه ی ثابت در حیاط ، قفل نمائید .
 11. اطمینان از بالا بودن شیشه‌های خودرو و قفل بودن درب خودرو به هنگام ترک خودرو .
 12. از افشای محل اختفای طلا و زیور آلات خود به افراد غیر قابل اعتماد خودداری نمائید .
 13. به هنگام ترک منزل از جا نگذاشتن کلید روی درب منزل اطمینان حاصل نمائید .
 14. ساکنینی که اقدام به سکونت می‌نمایند سریعاً نسبت به تعویض توپی قفل اقدام نمایند .
 15. با توجه به تردد افراد خردسال در عرض خیابان و به جهت جلوگیری از حوادث ناخوشایند همواره نسبت به رعایت سرعت مجاز و قوانین راهنمایی و رانندگی اقدام نمائید .
 16. از رها کردن فرزندان خردسال خود خصوصاً در خیابان‌های اصلی جداً خودداری نمائید .
 17. عدم جاگذاری کلید منزل در جاهای مشخص و افشا شده مثل زیر گلدان ، پادری و …
 18. روشن نگاه داشتن چراغ‌های تعبیه شده در حیاط در زمان تاریکی و خصوصاً در زمان ترک منزل به مدت طولانی
 19. در صورت پذیرش مهمان ، قبل از رسیدن مهمان به شهرک به محل ورودی مجتمع‌ها مراجعه و نسبت به اخذ و تکمیل فرم مربوطه اقدام نمائید .

ساکنین محترم توجه داشته باشید که تمام تلاش مجموعه حراست  همواره حفظ آرامش و آسایش ساکنین محترم می‌باشد لذا با رعایت موارد فوق ما را در تحقق این مهم یاری رسانید .

برگزاری جلسه آموزشی و توجیهی حراست شهرک پردیس

جلسه آموزشی و توجیهی حراست شهرک با حضور جمعی از کارشناسان ، کارکنان و مسئولین حراست شهرک پردیس برگزار گردید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرک پردیس جم ، رئیس حراست شهرک با اشاره به اهمیت و جایگاه سازمانی حراست گفت : مأموریت اصلی حراست یعنی صیانت از منابع مادی و معنوی سازمانی بالاخص منابع انسانی و پیشگیری از وقوع حوادث و اتفاقات حراستی در شهرک میباشد .

عبدالکریم شهابی با اشاره به این که حراست مشاوران امین و پاسخگو جهت مدیران سازمان می‌باشند افزود نیروهای حراست با ذکاوت و کنجکاوی و تسلط محیطی و جمع آوری اخبار و اطلاعات با ارائه به موقع می‌تواند نقش بسیار موثری را در شناسایی تهدیدها و کاهش آسیب پذیری در شهرک ایفا نمایند .

وی ادامه داد : مسئولان ارشد و کارکنان حراست منطقه پتروشیمی‌و شهرک همواره در تلاش هستند تا در جهت ارائه خدمات حفاظتی مطلوب به ساکنین محترم شهرک با ارزشمند کردن خدمات از طریق استراتژی جلب رضایت و بهبود کیفیت خدمات حراستی و تکریم ارباب رجوع ، شناسایی نقاط قوت و ضعف و احصای تهدید‌ها و فرصت‌ها و پایبند بودن به اصول اخلاقی و ارتقای بهره وری نیروی انسانی و بخش‌های عملیاتی ، ان شاء الله شاهد خشنودی ساکنین و تأمین آسایش و آرامش آنان در شهرک باشیم .

رئیس حراست شهرک بیان نمودند تلاش‌های بسیار زیادی به منظور توسعه امنیت در شهرک صورت می‌گیرد که ان شاء الله با بهبود شاخص‌های امنیتی و برنامه‌های در دست اجرا در آتی شاهد افزایش احساس امنیت در بین ساکنین خواهیم بود .

وی همچنین در حاشیه این جلسه در گفتگو با این پایگاه عنوان نمود : از ساکنین محترم شهرک استدعا دارم  با رعایت نکات حراستی و امنیتی و اطلاع رسانی سریع و به موقع موارد پیش آمده و رعایت مسائل امنیتی و حراستی خدمتگزاران خود را در واحد حراست یاری نمائید.

IMG_8865

IMG_8852

IMG_8834

IMG_8853

————————

حضور باشکوه رئیس و کارکنان حراست شهرک پردیس در راهپیمایی روز جهانی قدس

IMG-20140726-WA0012 IMG-20140726-WA0005

—————-

عبدالکریم شهابی رئیس حراست شهرک پردیس در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرک پردیس گفت : از شهروندان عزیز و گرامی‌شهرک پردیس جم تقاضا دارم با همراهی و همکاری مجموعه حراست شهرک با انجام مشاوره و راهنمایی‌های لازم به فرزندان خود بالاخص کودکان ، نوجوانان و جوانان در خصوص آسیب‌های مترتب از مواد محترقه و غیره ، ما را در اجرای هر چه بهتر نظم و امنیت در روز چهارشنبه آخر سال یاری رسانند .

با توجه به مراسم چهارشنبه آخر سال که از دیر باز توسط مردم ایران اجراء میشده و هموطنان و شهروندان اقدام به شادی و سرور مینمایند لیکن در سال‌های آخر با توجه به انحرافاتی که در شکل برگزاری آن بوجود آمده است بعضاً حوادث ناگواری و آسیب‌های جسمانی غیر قابل جبران را در پی داشته است لذا خواهشمند است به جهت پیشگیری از رفتارهای پر خطر ، آتش بازی و انفجار مواد محترقه غیر مجاز و ایراد خسارت به اموال و تلفات جانی و مالی نسبت به اطلاع رسانی و آگاه سازی به ویژه جوانان و نوجوانان به جهت پرهیز از رفتارهای پر خطر و غیر اصولی ، این واحد را در این زمینه یاری نمایید .

لازم به ذکر است بروشورهای انتظامی‌از طرف نیروی انتظامی‌شهرستان جم وصول شده است به شرح ذیل جهت استفاده عموم منتشر میگردد .

 

 

————————–

در ششمین روز از دهه مبارک فجر با عنوان انقلاب اسلامی، ایمان، جهاد و شهادت ، ریاست و کارکنان حراست شهرک پردیس با حضور فعال و گسترده خود ، همراه با شاخه‌های گل به میهمانی لاله‌ها در گلزارهای شهدای شهر جم رفتند.

 

حضور فعال ریاست و کارکنان حراست شهرک در اولین مانور Full Scale مشترک شرکت پازارگاد در شهرک پردیس جم

 

مدیر حراست پتروشیمی‌منطقه پارس ،  رئیس و کارکنان حراست شهرک پردیس و جمعی از ساکنین شهرک در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر جم شرکت نمودند .

به گزارش روابط عمومی‌شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد ، کارکنان و ساکنین شهرک پردیس جم با حضور انقلابی خود در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس همگام و هم‌صدا با سایر مسلمانان جهان و مردم مظلوم فلسطین، بار دیگر بانگ «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسراییل» را فریاد زدند و در لبیکی به ندای ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت‌الله العظمی‌خامنه‌ای  با آرمان‌ حضرت امام خمینی (ره) که‌‌ همان آزادی قبلۀ اول مسلمین است، تجدید میثاق کردند. این مراسم در شهرستان جم پس از برگزاری نماز دشمن شکن جمعه برگزار گردید .

IMAG0084

IMAG0025262

IMAG0080

IMAG0064

————————————————–

گفتگو با رئیس حراست شهرک در مورد چهارشنبه آخر سال

Untit454led-1

رئیس حراست شهرک پردیس :  از خانواده‌ها و والدین محترم ساکن شهرک تقاضا داریم با اطلاع رسانی و آگاه سازی فرزندان خود بویژه کودکان ، جوانان و نوجوانان ، حراست را در اجرای نظم و امنیت یاری رسانند.

به گزارش روابط عمومی‌شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد ، عبدالکریم شهابی ، رئیس  حراست شهرک پردیس در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرک پردیس در مورد چهارشنبه آخر سال عنوان داشتند .

با توجه به اینکه هرساله مراسمی‌درشب چهارشنبه آخرسال تحت عنوان چهارشنبه سوری توسط مردم ایران اجراء می‌شود که متاسفانه در سال‌های اخیر با توجه به انحراف در شکل برگزاری آن ، بعضاً حوادث ناگواری را در پی داشته است علیهذا از خانواده‌ها و والدین محترم ساکن شهرک تقاضا داریم جهت پیشگیری از رفتارهای پرخطر ، آتش بازی و انفجار ناشی از مصرف مواد محترقه غیرمجاز و وارد شدن خسارت جانی و مالی نسبت به اطلاع رسانی و آگاه سازی فرزندان خود بویژه کودکان ، جوانان و نوجوانان جهت پرهیز از رفتارهای پرخطر و غیر اصولی ، حراست را در اجرای نظم و امنیت یاری رسانند.

ضمناً بروشور هشدارهای انتظامی‌چهارشنبه آخر سال که از طرف فرماندهی انتظامی‌شهرستان جم تهیه گردیده نیز به شرح ذیل جهت استفاده در اختیار شما قرار می‌گیرد.

Picture 005

Picture 006

——————————————–

SAMSUNG

به گزارش روابط عمومی‌شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد ، ساکنین و کارکنان شهرک پردیس به همراه  رئیس و کارکنان حراست در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شهر جم شرکت نمودند .

عبدالکریم شهابی ، رئیس حراست شهرک پردیس در این خصوص افزودند : به پاس گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی‌و لبیک به فرمان رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی‌و تجلی بخشیدن به وحدت ملی ، کلیه کارکنان شرکت علی الخصوص کارکنان این واحد با شرکت در صفوفfهم پیوسته راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن به وظیفه خود عمل نموده و مشت محکمی‌بر دهان دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی‌زدند و در کنار ملت شریف و همیشه در صحنه ایران اسلامی‌باعث نقش بر آب شدن نقشه‌های دشمنان شدند .

SAMSUNG

———————————

 برگزاری جلسه آموزشی و توجیهی حراست

جلسه آموزشی و توجیهی حراست با حضور پرسنل حراست  شهرک پردیس جم برگزار شد.

به گزارش واحد روابط عمومی‌شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد ، رئیس حراست شهرک با اشاره به اهمیت واحد حراست در هر مجموعه یا سازمان گفت: مأموریت اصلی حراست یعنی صیانت از منابع انسانی و مادی سازمان در مجموعه‌ها می‌باشد که در همین راستا و در جهت ایجاد محیطی سالم و آرام ، خدمتگزاران عرصه حراست نیز بایستی تمام تلاش و کوشش خود را در جهت کسب رضایت خانواده‌های محترم ساکن در شهرک بکار گیرند.

یابر الهایی با اشاره به اینکه حراست مشاور و امین مدیران سازمان‌ها بوده ، افزود: نیروی حراست با ارائه اطلاعات به موقع نقش موثری در شناسایی تهدیدها و کاهش آسیب پذیری سازمان ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: مدیران و مسئولان شهرک پردیس، همواره در تلاش هستند در جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم با ارزشمند کردن کارهای خود از طریق استراتژی جلب رضایت کارکنان و ارباب رجوع و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای در زندگی کاری، به اهداف عالیه خود برسند.

 

            «گوش دادن با فراغت ،توضیح دادن با متانت ، بررسی با دقت ، تصمیم با عدالت»

                                                                                                   امـام علـی (ع)

سخنی با ساکنین محترم

معنی لغوی کلمه “حراست” یعنی پاسداری و مراقبت است.

از دیدگاه و منظر وظیفه ای و در واقع اداری، واحدی است که وظیفه مهم و خطیر صیانت و حفاظت از اموال و داراییها، اسناد و مدارک و نیروی انسانی یک سازمان را عهده دار می‌باشد.

فی الواقع مأموریت واحد حراست فراهم نمودن بستری از آرامش و آسایش روحی و فکری برای مدیران و کارکنان سازمان ذیربط  با تکیه بر خردورزی و تکریم افراد می‌باشد.

بر این اساس واحد حراست شهرک پردیس با محور قرار دادن عقاید دین مبین اسلام و نیز خط مشی و سیاست سازمانی و با تکیه بر دانش و تجربه کاری همواره تلاش نموده تا محیطی امن و عاری از هرگونه ناهنجاری برای کارکنان زحمت کش صنعت پتروشیمی‌و خانواده‌های محترم آنان ساکن در شهرک پردیس فراهم آورد که با توجه به بافت شهری منطقه بالطبع مشکلات فراوانی در این مسیر بوجود آمده است. بدیهی است که وجود امنیت فقط محدود به جنبه‌های فیزیکی آن نمی‌شود و چه بسا در بعضی از مواقع جنبه تهدیدات اجتماعی و مدنی و اخلاقی و روحی بیشتر نمایان می‌گردد. که به فرموده مقام معظم رهبری یکی از روشهای استکبار برای مقابله با ملتهای مستقل، ایجاد ناامنی اجتماعی و همچنینناامنی اخلاقی و روحی در جامعه است” . در این راستا همکاری و همیاری شما ساکنین گرامی‌علاوه بر دلگرمی‌برای این واحد باعث تسهیل در اجرای امور محوله خواهد شد. لذا ضمن تشکر و قدردانی از آن دسته از عزیزانی که با برخوردها و رفتارهای خود ما را در جهت استقرار هر چه بهتر امنیت مساعدت نموده اند ، همچنان منتظر عنایت بیشتر شما در این موارد هستیم.

 

هُوَ اَلنّاظر

ساکنین محترم جهت تماس با حراست مجتمع‌ها می‌توانند پس از گرفتن شماره‌های

۳۷۶۴۶۰۱۲-۱۴ و ارتباط با منشی تلفنی ، یکی از شماره‌های موجود در جدول ذیل را وارد نمایند .

محل

شماره تلفن

 

محل

شماره تلفن

رئیس حراست

۱۰

کوی خیام ( ورودی چهارم )

۲۰

درب ورودی شهرک

۱۱

استخر

۲۱

کوی سعدی  و گلستان جنوبی

۱۲

دفتر حراست

۲۲

کوی بوستان

۱۳

کوی خیام ( ورودی دوم )

۲۳

کوی فردوسی

۱۴

میدان صنعت

۲۴

کوی حافظ شمالی ( ۷۶ واحدی )

۱۵

افسرنگهبان

۲۵

کوی حافظ جنوبی ( ۹۰ واحدی  )

۱۶

سایت مسکونی پازارگاد

۲۶

کوی گلستان  و کوی مولانا

۱۷

کوی خیام(ورودی سوم)

۲۷

کوی فارابی

۱۸

پارک کوهستان

۲۸

بازارچه صدف

۱۹

ورودی روستای چاهه

۲۹

———————————————————————————————————————————————————————————————

شماره موبایل اضطراری و ۲۴ ساعته :   ۰۹۱۷۵۲۹۶۷۰۹

شماره  مستقیم و ۲۴ ساعته دفتر حراست :     ۳۷۶۴۵۹۶۵  یا ۱۱۰ *

شماره مستقیم رئیس حراست :  ۳۷۶۴۵۹۶۹